poniedziałek, 10 września 2012

Aspirator do noska dla niemowląt

Chciałabym podzielić się z wami swoją indywidualną opinią na temat aspiratora do noska dla niemowląt "Marimer".
Zgodnie z opisem na opakowaniu Aspirator dla niemowląt Marimer umożliwia łagodną aspirację śluzu, który blokuje kanaliki nosowe niemowlęcia. Końcówka aspiratora została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie właściwej aspiracji. Zaokrąglony kształt końcówki umożliwia styczność z otworem nosowym niemowlęcia, nie stwarzając zagrożenia zranienia. Końcówka aspiratora wykonana jest z nietłukącego się tworzywa i podlega całkowitej sterylizacji. Aspirator może być używany tak często, jak zachodzi potrzeba.

Instrukcja użycia:
W celu przygotowania aspiratora dla niemowląt:
1- Umyć ręce;
2- Złożyć aspirator dla niemowląt Marimer według schematu;
3- Umieść mały kawałek waty, który będzie działać jako filtr, między końcówkami aspiratora a zbiornikiem.

W celu przygotowania niemowlęcia:
1- Ułożyć dziecko w pozycji leżącej na stole do przewijania i podnieść mu głowę;
2- Wziąć ustnik do ust. Mała otoczka ułatwia trzymanie go między zębami;
3- Przyłożyć końcówkę aspiratora do jednego z otworów nosowych niemowlęcia;
4- Wciągać delikatnie powietrze. Wydzielina będzie gromadzić się w zbiorniku;
5- W razie konieczności - czynność powtórzyć;
6- Zmienić otwór nosowy.
Wkroplenie soli fizjologicznej albo izotonicznego roztworu wody morskiej do każdego z otworów nosowych ułatwia aspirację wydzieliny.

Instrukcja pierwszego użycia:
1- Rozebrać aspirator dla niemowląt na części, starannie wyczyścić w gorącej wodzie z mydłem i wypłukać w czystej wodzie;
2- Wysterylizować aspirator, który ma się zamiar używać, na zimno albo parą wodną.

Instrukcja przechowywania:
Pod koniec każdego użycia, rozebrać aspirator dla niemowląt na części, dokładnie wyczyścić w gorącej wodzie z mydłem i wypłukać w czystej wodzie.
Przed każdym użyciem, dla utrzymania maksymalnej higieny, sterylizować aspirator, który ma się zamiar używać, na zimno albo parą wodną.

Dlaczego warto używać aspiratora do nosa dla niemowląt?
Do 1. roku życia małe dzieci oddychają wyłącznie przez nos, jednak nie nabyły one jeszcze umiejętności wydmuchiwania nosa. Wydzielina, która zalega w nosie niemowlęcia, utrudnia mu oddychanie. Dzięki zastosowaniu aspiratora do nosa, opiekun może pomóc niemowlęciu w oczyszczaniu nosa z wydzieliny. Ułatwia to niemowlęciu oddychanie podczas snu lub karmienia.

Moja opinia:
Aspirator przede wszystkim bardzo łatwo się składa. Końcówka aspiratora dobrze przylega do otworu nosowego niemowlęcia. Po oczyszczeniu noska otwory nosowe nie są podrażnione. Mojej małej sama ta czynność najwyraźniej nie przeszkadza bo nie marudzi, co przytrafiało nam się podczas stosowania standardowej gruszki. Ustnik nie jest za mały, ani za duży więc swobodnie można wciągać powietrze. Bałam się, że przyzwyczajona do gruszki, nie będzie mi się chciało sięgać po inne urządzenie, ale szybko przestawiłam się na Marimer. W tym aspiratorze podoba mi się, że nie ma problemów z utrzymaniem go w czystości. Równie ważne jest, że nie potrzeba żadnych filtrów i nie muszę się martwić, że mi zabraknie. Za filtr wystarcza zwykła wata. Cena też nie jest wygórowana. Koszt takiego aspiratora wynosi ok. 25 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz