piątek, 31 sierpnia 2012

Bransoletkowy sznur turecki

Odważyłam się wykonać kolejną bransoletkę techniką szydełkowo-koralikową. Tym razem jest to sznur turecki w ciepłych barwach: żółci, pomarańczy i czerwieni. Nie powiem, dość szybko udało mi się ją wykonać w porównaniu ze "standardową" bransoletką szydełkowo-koralikową, ale chyba więcej razy ją prułam. A to źle koralików przesadziłam za szydełko, a to zbyt luźno wykonałam oczko, potem nierówne rzędy wyszły, nie mówiąc już o tym, że trzy razy pomyliłam się w sekwencji. A jeśli już mowa o sekwencji to zastosowałam najprostszą do nauki czyli 6aX6bX6cX przy czym X oznacza srebrny koralik. 
Plusem sznurów turecki jest ich szybkość wykonania, co widać w postaci rosnącego sznura oraz małe zużycie kordonka. Minusem duża ilość koralików, które trzeba nawlec by powstała chociażby bransoletka. A oto moje dzieło:


Nie miałam jeszcze okazji pochwalić się cukieraśkami jakie zgarnęłam w rozdaniu u Grapverutki. Zatem nadrabiam zaległości:


11 komentarzy:

 1. Bardzo lubię twoje te twoje bransoletki :D
  I cieszę się że nagroda doszła w całości : >

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym dodała jeszcze jeden plus - giętkość bransoletki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście, tego plusa zapomniałam dodać :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj, cały czas staram się zrobić bransoletkę, z koralikami, to co właśnie zrobiłaś.. Czemu mi to nie wychodzi..:( W ogóle jak to możliwe że koraliki są tak blisko siebie?? Nie wiem kiedy w końcu do tego dojdę..
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Chcąc aby koraliki były blisko siebie, starałam się ścisło wykonywać oczka szydełkiem oraz maksymalnie zsuwać koraliki. Potem trochę palce mnie bolały ale sam efekt wynagrodził mi ten dyskomfort.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mmm...cudo!
  zapraszam. http://truedescriptions.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna. Próbuję podobną zrobić, ale się nie skręca i widać nitkę. Coś robię źle, nie wiem co. Czy początkowo miewałaś podobne problemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie było problemu opisywanego przez Ciebie. Generalnie bransoletka była wykonana wg kursu Weraph, myślę, że ona może powiedzieć więcej na ten temat. Jednak jeśli opiszesz co po kolei robisz to może uda mi się pomóc. Napisz do mnie maila w tej sprawie, a ja w wolnej chwili odpowiem i może wspólnie uda nam się rozwiązać problem :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. nie jest to łatwe,ale uda się po uważnym ćwiczeniu.Powodzenia.Zabieram się do roboty.

  OdpowiedzUsuń